Monthly Archives: Май 2016

Добавлено:
26.05.2016

«Лялька. Мірор. Капелюх.»

Posted: 26.05.2016
flayr!

У галереї Парсуна в червневій експозиції 2.06. — 21.06.

новий арт-проект Анастасії Подерв’янської

В одному проекті представлені  ляльки, авторські капелюхи та дзеркала – які відображають два світи – реальний і фантомів. Дзеркала у старовинних рамах, в них, кожен хто заходить  — бачить своє відображення. Це головний принцип сучасного мистецтва, коли глядач не є звичним спостерігачем, а є безпосереднім учасником події. Ідея проекту – об’єднання творця і глядача.

«Лялька. Мірор. Капелюх.»

Лялька. Вона не іграшка і не скульптура, не театральна маріонетка і не маска  — відкритий «портал» до ідеального світу мрій і фантазій. Об’єкт для споглядання, — лялька вражає зовсім не іграшковим поглядом, характером і загадковою привабливістю.

Анастасія розповідає, що майструвала іграшки з самого дитинства. Спочатку це були текстильні ляльки для батьків на свята. Згодом художниця вирішила створити ляльок, схожих на порцелянових початку ХХ століття, які називалися china doll. Все почалося з захоплення чорно-білими фотографіями 1900 — 1920 років, на яких  зображені жінки в пеньюарах, мереживному  одязі та екстравагантних капелюхах. Під впливом  старовинних світлин, Анастасія відтворила в ляльках настрій та моду того часу.

Захоплення капелюшками почалося із колекції авторських ексцентричних вінків. Саме повна свобода творчості дозволяє художниці творити за велінням серця, змінювати і комбінувати матеріали – вовну і льон, бавовну, листя і гілки дерев, трави, пір’я птахів тощо. «Нажаль, сьогодні в Україні немає культури носіння капелюхів, люди соромляться виділитися з натовпу», – шкодує автор.

Таким чином експозиція поєднала теплі душевні, романтичні та провокаційні твори.

Роботи Анастасії Подерв’янської захоплюють і закохують глядача, вражають розмаїттям несподіваних задумів та віртуозністю виконання.

12654597_1727912597437896_4061064505434143050_n

АНАСТАСІЯ ПОДЕРВ’ЯНСЬКА

Народилась у 1978р. в місті Київ.

Бере участь у виставках з 1992 року.

Член НСХУ з 2002 року.

Роботи зберігаються у колекціях: «Eurolab», Музеї сучасного мистецтва України, а також у приватних колекціях в Україні, Польщі, Германії, Македонії та США.

Освіта:

1990-1996  Республіканська художня середня школа м.Київ, Україна

1996-2002  Национальна Академія Образотворчого мистецтва та архітектури

факультет живопису, монументальне відділення

майстерня професора М.А.Стороженка

Театральні проекти :

2014 —  художник по костюмам до опери ЗВІРІ,  лібретто Л. Подерв’янського

музика В. Назарова, (режисер А. Крітенко)

2012 —  художник по костюмам до вистави Л. Подерв’янського  «Сни Васіліси Єгоровни» (режисер А. Крітенко)

2011 —  художник по костюмам до вистави Л. Подерв’янського «Павлік Морозов» (режисер А. Крітенко)

Персональні виставки:

2016 — «Кантрі Хорор», Dymchuk gallery, Київ, Україна

2013 — «Сон метелика Heretocera»,  Калита Арт-Клуб, Київ, Україна

2012 — «Маседуан», «Essence»Арт-центр Я. Гретера, Київ, Україна

2009 — «Пташине молоко» ,галерея «Калита артклуб», Київ, Україна

2008 — «Засахаренное время» ,кафе Bobo, Київ, Україна

2008 — «Засахаренное время» , кафе «Антресоль», Київ, Україна

2006  — «Сад мандрівної вдови», галерея  “Триптих”, Киев, Украина

2004 – “Города и желания”, галерея  “Триптих”, Киев, Украина

afischaweb

Добавлено:
14.05.2016

Єдність природи

Posted: 14.05.2016
foto 094

ЄДНІСТЬ ПРИРОДИ

і схожість дерев  Англії та України

Кента та Києва

13.05 — 27.05

12 травня в галереї “Парсуна“ відбулось відкриття виставки живопису української мисткині з Туманного Альбіону Любов  Кімбел-Добровольської.

Колектив галереї Парсуна вдячний художникам і гостям!
Запрошуємо на виставку.

 

Добавлено:
05.05.2016

Єдність природи

Posted: 05.05.2016
Afischaweb

ЄДНІСТЬ ПРИРОДИ

і схожість дерев  Англії та України

Кента та Києва

13.05 — 27.05

fotomal

Нинішня виставка в галереї  Парсуна  — це творча праця української мисткині з Туманного Альбіону Любов  Кімбел-Добровольської.

Насамперед варто відзначити актуальність виставки щодо сьогоднішньої ситуації в Україні. Долею обставин художниця опинилась за межами рідної держави. Проте пориви душі і хвилювання серця бриніли нотками українського, рідного, краю батьків та дідів. Джерелом натхнення стає саме народна українська традиція та рідна батьківщина вцілому в різних її творчих  інтерпретаціях. Народна традиція має втілення  в орнаментованих візерунках творчих полотен Любові  Кімбел.

Любов Кімбел – Добровольська народилася в 1946 році в мальовничому селі  Літки під Києвом в  багатодітній родині. З раннього дитинства розкрився  творчий талант  майбутньої художниці. Після здобуття середньої освіти працювала на кіностудії науково-популярних фільмів. Як диспетчер  лабораторії працювала з різними режисерами та операторами, зокрема  О. Роднянським, М. Давиденком. Згодом на запрошення  І.Д. Лимаря працювала над мультиплікаційними фільмами  з такими відомими  режисерами та художниками як В. Дахно, Д. Черкаський, Е. Кіріч, Р. Сахалтуєв та  іншими. Дирекція щиро шанувала її сумлінну  і професійну працю.

Після  30-ти років праці в кіностудії, волею долі Любов  Кімбел  опинилась за межами рідної держави. Проте ні в якому разі не покидала пензля. Працювала в жанрах натюрморту  та  абстрактної композиції. Протягом  5-ти років навчалась в коледжі народного мистецтва Тонбридж Веллс-Кент. Твори  мисткині  з того часу і по сьогоднішній день  експонуються на багатьох виставках в приватних галереях в Кенті.  Вона входить в мистецьке середовище Туманного  Альбіону.

Тож, в травневій експозиції  галереї  Парсуна, маємо нагоду насолоджуватись яскравими кольоровими барвами живопису Любові Кімбел. Полотнами сповненими оптимізмом  та життєрадістю, створеними від щирого серця, із захопленням та насолодою, творами, які передають позитивну енергію людям.

 

Володимир Петрашик,

кандидат мистецвознавства

Afischaweb