«ЛАБІРИНТИ ЧАСУ»

Posted by on | 0 Comments

афишасашвеб

Виставка мініатюри Олександри Король та живопису Ольги Соловйової

«ЛАБІРИНТИ ЧАСУ»

Виставка діє 12.02.-01.03

         «Лабіринти часу» — поєднання романтичного настрою милих стареньких шафок лялькарки Олександри КОРОЛЬ і зворушливих живописних образів Ольги СОЛОВЙОВОЇ. Твори цих авторів об’єднує ніжне, ностальгічне відношення до теплих родинних спогадів, усталених сімейних цінностей, зворушливих людських стосунків. Це співзвучні твори, зроблені в одній дуже доброброзичливій тональності.

Олександра КОРОЛЬ — художник, майстер лялькової мініатюри. Киянка, психолог за освітою. Брала участь в виставках авторської ляльки та предметів мистецтва в Києві, Одесі, Львові, виставках мініатюри та лялькових будинків в Італії та Нідерландах. Створює ляльки з паперклею та румбокси — «лялькові будиночки» та «лялькові мініатюри» з найрізноманітніших матеріалів. За твердженням фахівців, в Україні ніхто більше цього не робить, хоча в Європі подібні лялькові будиночки досить популярні. В галереї «Парсуна»   румбокси Олександри КОРОЛЬ експонуються вперше.

Інтер’єрні мініатюри Олександри Король оригінальні, вони привертають до себе увагу ретельністю виконання, тотожністю зі справжнім «великими» інтер’єрам. В них точно, до ілюзорної подібності відтворено хатні, найчастіше вінтажні речі: шафки, до шафок та поличок додаються милі старі фото, інтер’єрні дрібнички — орнаментовані килимки, білі серветочки, гаптовані в техніці «рішельє», плетені кофтинки, взуття. Відтворені куточки інтер’єру насичені яскравими жанровими моментами, сповнені спогадами, відчуттями теплого, душевного простору рідної домівки. Мініатюри майстрині споріднені з театральними макетами, в яких не тільки подається просторове рішення, а й відображається образ вистави її дух, стиль. Ще у авторки є дуже веселі, незвичні об’ємні (3D!) «міні натюрморти» у голландсьму стилі, де до фантастичної ілюзорності імітуються овочі та квіти.

Олександра Король демонструє оригінальні вінтажні лялькові мініатюри, в яких здаються незбагненними поєднання меленьких розмірів і повна ілюзія справжності предметів!

         Ольга СОЛОВЙОВА — живописець. Живе і працює у Києві. Член НСХУ, з 1991 року бере участь у всеукраїнських та міжнародних художніх виставках. Навчалася у Донецькому державному художньому училищі (1980-84), НАОМА (1989-96, майстерня монументального живопису професора Миколи Стороженка).

Здавалося б, при такій ґрунтовній та різнобічній професійній освіті, в творах Ольги Соловьової повинні відчуватись мистецькі впливи і стилістичні нашарування. Однак художниця не вдається до прямих стилістичних наслідувань. Їй вдається досягати гармонійних компромісів між впевненою авторською неповторністю і ледь помітними цитуванням.

Картини Ольги Соловйової мають свій виразний творчий стиль, прості, душевні мотиви. В них присутні гранична ніжність і пронизлива беззахисність. Невизначеність простору, натяк на перспективу дозволяють об’єктам «зависати» у повітрі, що надає їм легкості та ірреальності. Художниця зрідка зображає конкретний мотив. Превалює невизначеність місця, певна анонімність фігур, облич, натяки, аналогії, спогади, метафоричність. Всі зображення підкорені ностальгічним настроям. Легкий, прозорий живопис зі стафажними людськими фігурками, емоційними нашаруваннями, напівзмитими абрисами предметів — візитівка художниці. Іноді такий олійний живопис стає схожим на акварель з напівпрозорою вібруючою живописною поверхнею. Як правило, Ольга Соловйова працює в легкій холодній блакитній гамі без контрастів та зайвої багатокольоворості. Всі ці мистецькі моменти роблять картини художниці надзвичайно щирими та незабутніми.

Твори Ольги Соловйової зберігаються: Лінкольн центр (США), Президентському Палаці (Словакія), Чернігівському музей сучасного мистецтва «Пласт-Арт», Музеї Спішської Капітули та у Замках Топольчанки та Мойміровці (всі – Словакія).

 

Лідія Гурська, мистецтвознавець, член НСХУ

ОЛЯАФИШАвеб АФИШСАШвеб

 

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Plus